Joo sehän on pitempi niin paremmin asettuu kakkoselle, mutta paljon pitävämpi ku 084 niin säädöt ei välttämättä ihan samat pelaa, ainakaan yhtä hyvin
Sehän otti ja hajos kytkin. Onko näissä 12-17 vm sama hihnakulma kytkimessä? Meinasin kokkeilla ibc p80 kytkintä. Mutta meinaa luettelo että olis eri hihnakulma 16vm ylöspäin.
Niin 16-17 samat teamit ku 18 eteenpäin, ja 16-17 silti 084 remmi, joka ollu vuodesta 12 asti kaikissa, että lautaskulmat en usko olevan muuttunut missään vaiheessa. Eroa senverran kakkosissa että 16-17 on hihnansäätö ruuvilla ja 18 alkaen ruuvin reikää ei ole, ristiin käyvät silti nehi. 18 alkaen sitte ollu 111 remmi.
Noita ibc kytkimiä mitä kattelin niin 14-15 vm on eri lautaset mitä 16-17vm. Ainaki luettelon mukhaan. Mutta mitä nyt lukenu täältä niin uskallan tilata tuon 14-15vm passelin kytkimen
Ei kait ne kytkimet ihan samoja oo, 16-17 ja 18->, kerta vapaa laakeri tuli 18 Sen takiahan se hihnansäätö hävis varilta. Mut hihnakulmista en kyllä mee sanomaan mitään silti.
Mulla on tällä hetkellä vapaalaakerillinen teamin kytkin 2016 zr:ssä -084 hihnalla ja 3000km meni viime talvena ilman ongelmia. Mitä noita kytkimiä pöydällä vierekkäin pällistellyt, niin väittäsin että ei ole kyllä lautasten kulmissa eroa.
Mulla oli vanha koppasen catin kytkin, keskirullaton sekä keskirullallinen team -10 mallin koneessa, kilpurin teamin seurana. Hyvin pelaa. Kulmat on samat, erot remmeissä on kun variaattorien ulkohalkaisijat on erilaisia sekä keskirullallinen on paksumpi keskeltä vs rullaton. Eli voi pistää mitä vaan ristiin kunhan vaan valitsee oikean mittasen remmin kaveriksi niille.