VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

Keskustelun 'Kisat' on aloittanut käyttäjä _T.T_, 7/6/15.

  1. _T.T_

    _T.T_ AC

    Noniin nyt saathiin tännekki aihetta tämän kesän Poikkinainti rosseista!

    Tosihaan lauantaina 27.6 klo 11:00 olis tarkotus tärhäyttää kelkat tulile Jolmanputhaala ja sekottaa vähin eläkeläisten päiväuni rytmiä. Luokat kiihdytyksessä 600, 800 ja open. Niin ja tietenki watercross 600 ja open. Watercrossissa aika-ajoissa jonkunlainen rata ja finaalit veethään ovaalilla ja lisälenkeilä.

    Ilmottautumiset kerhon sähköpostiin [email protected]. Ilmottautuminen loppuu 22.6.2015 klo 18.00. Sähköpostiin nimi, kelkka, numero, kerho ja luokat missä aijjaa. Osallistumismaksu 55e.

    Palkintoina on Makitan akkupora ja pulttikone sarjaa, työkalusarjaa ja sun muuta.

    Pääsyliput 5e ja lipun ostahneitten kesken arvothaan ruohonleikkuri ja lippupaketti Poikkinainti ajoihin. Anniskelualue palvelee janoista kelkkakansaa saaressa.

    Tervetuloa Jolmanputhaale!
     
  2. d6r

    d6r Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Saadaanko ennakkoilmoittautuneiden listaa näkösälle?
     
  3. ville8000

    ville8000 Linksi

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Kuulema huomena tullee listaa.
     
  4. SV

    SV Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Morten Blien pisti jostain syystä mulle viestiä, että haluais ilmottautua vielä kisaan. En tiiä onko se enää mahollista, mutta sanoin sille, että pistää postia tuohon yllämainittuun odotteeseen.
     
  5. Hra XC

    Hra XC Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Onko harrasteluokkaa?
     
  6. KJK

    KJK Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Ei ainakaan mainita lisämääräyksessä.
     
  7. _T.T_

    _T.T_ AC

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Poikkinainti Watercross ilmottautuneet
    Kiihdytys 600:
    1 Tommi Nieminen YLM Ski-doo
    18 Pate Jokelainen
    23 Aki Pesonen YLM Mervi
    24 Lauri Ollila Taivalkosken Kelkkailijat Artic Cat
    32 Juha Jolma Pellon MK SS-REV
    43 Matias Niva Pellon MK Open mod re
    75 Ville Rauhala EtMK Ski-Doo
    76 Marko Junttila Kittilän MK Ski-Doo
    80 Jari Suojärvi OSMK Polaris
    90 Kristian Olaussen KIMK Polaris
    93 Niko Aho KeMot Söpö
    110 Inge Hansen Motorsenteret Racing Team Polaris
    135 Antti Nevalainen L-PMK Kitty-Cat
    200 Joona Seurujärvi EtMK Ski-Doo
    227 Toni Harjuhaahto Pellon MK Kiito
    242 Niko Harjuhaahto Pellon MK Lynx
    320 Kristian Mustonen LaMK Ski-Doo
    837 Antti Kola Polaris

    Kiihdytys 800
    1 Tommi Nieminen YLM Ski-doo
    007 Morten Blien Team Blien Polaris
    14 Mikko Rantala SodMK Ski-Doo
    23 Aki Pesonen YLM Mervi
    42 Joni Leif Lingren Muonion MK ”Goofy”
    68 Rauli Kulppi EtMK Ski-Doo
    89 Niclas Sahlen Team K-G´s Racing Ski-Doo
    90 Kristian Olaussen KiMK club Polaris
    91 Jani Tryyki LaMK Lynx
    110 Inge Hansen Motorsenteret Racing Team Polaris
    488 Jouni Siltala YLM Ski-Doo

    Kiihdytys, avoin
    82 Kalle Gradin Team K-G´s Racing Ski-Doo
    89 Niclas Sahlen Team K-G´s Racing Ski-Doo
    90 Kristian Olaussen KiMK Club Polaris
    91 Jani Tryyki LaMK Lynx
    110 Inge Hansen Motorsenteret Racing Team Polaris
    925 Henri Harju EtMK Ski-Doo

    Watercross 600:
    1 Tommi Nieminen YLM Ski-doo
    18 Pate Jokelainen
    23 Aki Pesonen YLM Mervi
    24 Lauri Ollila Taivalkosken Kelkkailijat Artic Cat
    32 Juha Jolma Pellon MK SS-REV
    43 Matias Niva Pellon MK Open mod re
    75 Ville Rauhala EtMK Ski-Doo
    76 Marko Junttila Kittilän MK Ski-Doo
    90 Kristian Olaussen KIMK Polaris
    93 Niko Aho KeMot Söpö
    110 Inge Hansen Motorsenteret Racing Team Polaris
    135 Antti Nevalainen L-PMK Kitty-Cat
    200 Joona Seurujärvi EtMK Ski-Doo
    202 Miika Hyöky Muonion MK Igärrä
    227 Toni Harjuhaahto Pellon MK Kiito
    242 Niko Harjuhaahto Pellon MK Lynx
    320 Kristian Mustonen LaMK Ski-Doo
    837 Antti Kola Polaris

    Watercross , avoin
    1 Tommi Nieminen YLM Ski-doo
    007 Morten Blien Team Blien Polaris
    14 Mikko Rantala SodMK Ski-Doo
    18 Pate Jokelainen
    23 Aki Pesonen YLM Mervi
    32 Juha Jolma Pellon MK SS-REV
    34 Johan Wikström Ski-Doo
    42 Joni Lindgrén Muonion MK Goofy
    60 Jonny Johansson Ski-Doo
    65 Jonas Karlsson Ski-Doo
    68 Mika Kulppi EtMK Ski-Doo
    82 Kalle Gradin Team K-G´s Racing Ski-Doo
    89 Niclas Sahlen Team K-G´s Racing Ski-Doo
    91 Jani Tryyki LaMK Lynx
    110 Inge Hansen Motorsenteret Racing Team Polaris
    123 Janne Kallojärvi KiMK Polaris
     
  8. mtj76

    mtj76 Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Mistä löytyy aikataulu kuskien osalta niin tietäs tulla jokseenki oikeaan aikaan?
     
  9. d6r

    d6r Well-Known Member

  10. pena78

    pena78 AC 9000rr -18 ,ZX WC-Mod. ,mach-z 800-98

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Onko live lähetystä tai joku kuka laittas vähä ees kuvia ja aikoja jne tänne? 8)
     
  11. Mara

    Mara startrak

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Tuloksia?
     
  12. Hra XC

    Hra XC Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Mortteeni voitti! ;D

    Ja Niemine

    Ja MaggaOlli voitti kans palijo


    (edit. meikän fb-sivulle tippuu kuvia pikkuhiljaa.)
     
  13. Hra XC

    Hra XC Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    [​IMG]
     
  14. Zunnit

    Zunnit Tuntra

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    Tuloksia?
     
  15. Hra XC

    Hra XC Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    [​IMG]
     
  16. Hra XC

    Hra XC Well-Known Member

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    [​IMG]
     
  17. Hra XC

    Hra XC Well-Known Member

  18. Hra XC

    Hra XC Well-Known Member

  19. j4k3

    j4k3 Pari Polarista ja yks Okkeli

    Vs: VI Poikkinainti Watercross 27.6.2015

    KIIHDYTYS 600

    1 Tommi Nieminen Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat Ski-Doo RS
    2 Kristian Olaussen Kittilän Moottorikerho Polaris
    3 Marko Junttila Kittilän Moottorikerho Ski-Doo
    4 Jari Suojärvi OSMK Polaris
    5 Ville Rauhala Enontekiön Moottorikerho Ski-Doo

    KIIHDYTYS 800

    1 Olli Magga Sodankylän Moottorikerho Ski-Doo
    2 Morten Blien Team Blien Polaris
    3 Tommi Nieminen Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat Ski-Doo
    4 Jouni Siltala Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat Ski-Doo

    KIIHDYTYS AVOIN

    1 Henri Harju Enontekiön Moottorikelkkailijat Ski-Doo
    2 Inge Hansen Motorsenteret Racing Team Polaris
    3 Olli Magga Sodankylän Moottorikerho Ski-Doo
    4 Kristian Olaussen Kittilän Moottorikerho Polaris
    5 Andreas Nilsson Alta MC Polaris

    Water Cross 600

    1 Tommi Nieminen Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat Ski-Doo RS
    2 Pate Jokelainen Kittilän Moottorikerho Titty Cat
    3 Antti Kola Polaris
    4 Niillas-Jovnna Länsman Kautokeino MK Lynx
    5 Aki Pesonen Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat Mervi
    6 Marko Junttila Kittilän Moottorikerho Ski-Doo

    Water Cross avoin

    1 Moten Blién Team Blién Polaris
    2 Tommi Nieminen Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat Ski-Doo RS
    3 Olli Magga Sodankylän Moottorikerho Ski-Doo
    4 Niillas-Jovnna Länsman Kautokeino MK Lynx
    5 Aki Pesonen Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat Mervi
    6 Inge Hanssen Motorsenteret Racing Team Ski-Doo
     

Suosittele tätä sivua